Gönderen Konu: Askeri Hazır Yemekler [MRE] MealReadyToEat  (Okunma sayısı 768 defa)

General

• Başkan
  • Yeni Üye
  • Saygınlık: 4
Askeri Hazır Yemekler [MRE] MealReadyToEat
« : Mart 22, 2017, 07:23:54 ÖS »
MRE Nedir :

"meal, ready-to-eat"in kısaltması olan, abd ordusunda ve diğer ordularda  kullanılan kumanya paketine verilen isimdir.

Görünüm olarak genelde iştah kaçırıcı olup, raf ömrü için tonla kimyasal barındırsa da, bir askerin günlük kalori ve protein ihtiyacını karşılayacak şekilde besin değerleri [Bir Üyenin Yorumlaması]

Biliyorsunuzki Dünyanin Birçok Ordusu Operasyonlarda Çatışmalarda Askerleri İçin Uzun Ömürlü Hazır Konserve Gıdalar Üretiyor . ( Bu Teknoloji Ülkemizde' de var )

Türkiyede malesef MRE yaygın değildir .  Daha Çok Taze Yemekler Yeniyor . Aslında Bu Daha Güzel Fakat Operasyonlarda Bisküvi Ton Balığı Gibi Konserveler Yerine Askerlere Özel Uzun Ömürlü Hazır Gıdalar Üretilmeli .

TÜRKİYENİN ASKERİ MRE ÖRNEĞİ :

https://www.youtube.com/watch?v=E5-eorlwb84&t=10s

Diğer Ülkelerin Askeri MRE Örnekleri :

General

• Başkan
  • Yeni Üye
Ynt: Askeri Hazır Yemekler [MRE] MealReadyToEat
« Yanıtla #1 : Mart 22, 2017, 07:24:21 ÖS »
Konu İle İlgili Fikir ve Önerilerinizi Lütfen Yazınız :)

AskeriForum

• Site Yöneticisi
  • Üst Üye
  • Saygınlık: 255
    • Askeri Forum
« Yanıtla #2 : Mart 26, 2017, 01:34:18 ÖS »
Güzel bir paylaşım olmuş, videodaki arkadaş da gayet açıklayıcı bir şekilde anlatmış. Sınırötesi operasyonlarda ve uzun süre sahada yapılacak diğer operasyonlar MRE'lerin aktif şekilde kullanılması faydalı olacaktır. Farklı besinler tüketerek günlük ihtiyacı daha etkin olarak karşılamak mümkün olacağını düşünüyorum. Ateş yakmadan ısıtma olayı ise gizlilik için ideal bir yöntem. Hem sıcak besin tüketmiş olursunuz hem de hedef olmamış olursunuz.

General

• Başkan
  • Yeni Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 23, 2017, 10:01:26 ÖS »
Ben bu gönderiyi çok önceden paylaşmıştım askeri alandaki yemek sıkıntısını belirtmiştim ve yaklaşık 2 gün önce askeri birlikte yemekten dolayı 300 er zehirlenerek hastaneye kaldırıldı ve 2 er ise malesef zehirlenmeden dolayı hayatını kaybetti.

AskeriForum

• Site Yöneticisi
  • Üst Üye
  • Saygınlık: 255
    • Askeri Forum
« Yanıtla #4 : Haziran 24, 2017, 01:07:23 ÖS »
Ben bu gönderiyi çok önceden paylaşmıştım askeri alandaki yemek sıkıntısını belirtmiştim ve yaklaşık 2 gün önce askeri birlikte yemekten dolayı 300 er zehirlenerek hastaneye kaldırıldı ve 2 er ise malesef zehirlenmeden dolayı hayatını kaybetti.

Zehirlenme haberinden sonra tekrar bu başlığı okudum. Normal günler için MRE pek ideal görünmüyor, taze yemek varken, ama görülüyor ki askerlerimize yani ailelerin emanet ettiği vatan evlatlarına pek de taze yemek verilmiyormuş. Sorumluların en ağır cezayı almaları gerekir. 1 değil 2 değil 3 değil. Bu kadarı artık art niyete ve kasta girer.

Askeri Forum

« Yanıtla #4 : Haziran 24, 2017, 01:07:23 ÖS »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28